Regulaminy
Regulamin
specjalistycznych programów edukacyjnych online i stacjonarnych
organizowanych przez Uczelnię Łazarskiego
§ 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Niniejszy regulamin określa warunki, zasady uczestniczenia w specjalistycznych programach edukacyjnych organizowanych i oferowanych przez Uczelnię Łazarskiego poprzez dedykowaną do ich realizacji jednostkę dydaktyczną – Lazarski University of Technology, używającą skrótu LUT, realizowanych w formie elektronicznych kursów online i stacjonarnych, zwanych dalej „Programami”.
- Programy realizowane są z wykorzystaniem platform edukacyjnych (np. Tutor LMS, Coursera i inn.), nazywanych dalej „Platformą”. Uczestniczenie w Programie jest odpłatne. Wysokość opłat za poszczególne Programy określa Zarządzenie Prezydenta Uczelni Łazarskiego. Opłata ta obejmuje opłatę za prowadzenie programu, udostępnienie Uczestnikowi dostępu do zawartości Programu oraz materiały szkoleniowe w formie cyfrowej i materiałów video.
Dostęp do Programu Uczestnik otrzymuje po zawarciu umowy i wpłaceniu pełnej opłaty za Program. - Po ukończeniu całości Programu Uczestnik otrzymuje Certyfikat Ukończenia Programu.
- W celu korzystania z Programu Uczestnik powinien posiadać stały dostęp do sieci Internet, poosiadać sprzęt komputerowy z co najmniej z systemem operacyjnym Windows 7, MacOS, Linux, wraz z odpowiednim oprogramowaniem określonym w § 3 ust. 1 Regulaminu.
- Zapisanie do Programu następuje poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, akceptację regulaminu oraz dokonanie odpowiedniej opłaty zgodnie z taryfą. Osoba zawierająca umowę z Uczelnią musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Zawarcie Umowy na rzecz osoby małoletniej wymaga uprzedniej pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych, z podpisami rodziców lub opiekunów prawnych poświadczonymi notarialnie.
- Poprzez zapisanie się do Programu/przystąpienie do rekrutacji, Uczestnik potwierdza, że zapoznał się z niniejszym Regulaminem oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.
§ 2. ZASADY ORGANIZACJI KURSU
- Każdy Program znajdujący się w ofercie LUT zawiera dokładny opis materiału dostępnego w ramach Programu oraz warunki realizacji Programu uprawniające do otrzymania Certyfikatu jego ukończenia. Każdy opis Programu zawiera również warunki jakie musi spełnić uczestnik w celu ukończenia Programu.
- Przed rozpoczęciem Programu Uczestnik otrzymuje również komplet informacji organizacyjnych na podany w trakcie rejestracji adres e-mail.
- Każdy Program jest realizowany w określonym terminie wskazanym w harmonogramie Programu. Materiały dostępne na Platformie wchodzące w skład Programu oznaczają programy oferowane przez Uczelnię Łazarskiego w ramach LUT. Dodatkowym modułem uzupełniającym mogą być kursy oferowane przez Coursera, które są dostępne w określonym terminie (Termin).
- Jeśli kursy Coursera w ramach programu LUT staną się niedostępne przed końcem terminu, Coursera może zastąpić taki kurs lub specjalizację rozsądnym alternatywnym kursem lub specjalizacją.
- Materiały szkoleniowe LUT będzie udostępniał Uczestnikowi sukcesywnie, zgodnie z Harmonogramem.
- Nad prawidłowym przebiegiem realizacji Programu czuwać będzie wskazany Mentor, który będzie odpowiadał za kwestie organizacyjne szkolenia, bieżący kontakt z Uczestnikami, wyjaśnianie wszelkich wątpliwości i problemów.
- Warunkiem otrzymania Certyfikatu Ukończenia Programu jest zrealizowanie wszystkich modułów Programu oraz spełnienie indywidualnych wymagań określonych przy każdym z Programów.
§ 3. OBOWIĄZKI UCZESTNIKA
- Uczestnik, przed przystąpieniem do Programu zobowiązany jest zapewnić sprawny sprzęt, posiadający oprogramowanie, niezbędne do realizacji Programu. Informacje dotyczących wymaganego sprzętu i oprogramowania udzielane są pod numerem telefonu i adresem e-mail wskazanym w informacji o Programie.
- Uczestnik zobowiązuje się do:
a) uczestnictwa w Programie zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Regulaminie, godzinie;
b) przestrzegania praw własności intelektualnej związanych z Programem i kursami wchodzącymi w jego skład.
d) nienagrywania ani nieutrwalania przebiegu zajęć;
e) zachowania poufności wszystkich informacji dotyczących know-how LUT (materiały edukacyjne, w tym w formie nagrań video) uzyskanych podczas realizacji Programu. - Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminów Platformy LUT – w szczególności:
a) nie będzie (bezpośrednio ani pośrednio): kopiować, udzielać sublicencji, wynajmować, dzierżawić, wymieniać, wymieniać, odsprzedawać ani komercjalizować Platformy, programów lub kursów w całości lub w części;
b) nie będzie przenosić, przekazywać, umożliwiać lub zezwalać na dostęp lub korzystanie z Platformy, programów, modułów lub kursów w całości lub w części, w jakikolwiek sposób stronie trzeciej;
c) nie będzie tworzyć zewnętrznych dzieł pochodnych Platformy, programów, modułów lub kursów;
d) nie będzie korzystać z Platformy, programów, modułów lub kursów w jakikolwiek sposób oszukańczy, oszukańczy, grożący, nękający, zniesławiający, niezgodny z prawem, nielegalny, nieprzyzwoity lub w inny sposób budzący zastrzeżenia według uznania Uczelni lub Coursera;
e) nie będzie używać robotów do przeszukiwania, zbierania i indeksowania treści lub w inny sposób kopiować lub przechowywać jakiejkolwiek części Platformy, programów lub kursów w jakimkolwiek celu nieprzewidzianym w niniejszym formularzu rejestracyjnym (np. w celu naśladowania funkcjonalności i/ lub dorobku Platformy, programów lub kursów, w całości lub w części);
f) nie będzie dezasemblować, odtwarzać kodu źródłowego, dekompilować ani podejmować w inny sposób prób uzyskania kodu źródłowego lub podstawowej logiki jakiejkolwiek części Platformy, programów lub kursów;
g) nie będzie korzystać z Platformy, programów, modułów lub kursów w ramach uczenia maszynowego lub podobnych działań algorytmicznych;
h) nie będzie publikować i rozpowszechniać Platformy ani materiałów pochodzących z Platformy, programów lub kursów osobom trzecim. - Uczelnia ani LUT, ani Coursera nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezrealizowanie przez Uczestnika Programu lub nieosiągnięcie przez niego zakładanego poziomu wiedzy.
§ 4. PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ
- Wszelkie majątkowe i osobiste prawa autorskie do przekazanych Uczestnikowi materiałów dydaktycznych w trakcie realizacji Programu przysługują Uczelni lub innym osobom, którym prawa te przysługują, a Umowa ani Regulamin w żadnym zakresie nie ustanawiają na rzecz Uczestnika licencji uprawniającej Uczestnika do korzystania z tych materiałów w inny sposób niż na własny użytek. Wszelkie prawa, tytuły do programów lub kursów wraz wszelkimi narzędziami, materiałami, specyfikacjami, wytycznymi i instrukcjami przekazanymi Uczestnikowi, jak również wszelkie prawa własności intelektualnej, w tym wszelkie prawa autorskie, znaki towarowe, patenty, prawa do baz danych, wartość firmy, tajemnice handlowe i prawa osobiste przysługują ich właścicielom.
- Uczestnik uprawniony jest do korzystania z otrzymanych materiałów dydaktycznych wyłącznie na własny użytek, w celu pogłębiania swojej wiedzy. Uczestnik nie jest uprawniony do kopiowania, nagrywania, sprzedaży, upubliczniania, udostępniania lub prezentowania przekazanych mu przez Uczelnię materiałów dydaktycznych innym osobom lub podmiotom, ani odpłatnie, ani nieodpłatnie, ani rozporządzania nimi w jakikolwiek inny sposób niż określony w zdaniu pierwszym.
- Z tytułu naruszenia przez Uczestnika obowiązku określonego w ust. 1 lub 2 powyżej, Uczestnik zobowiązany jest do pokrycia wszelkich szkód wywołanych takim naruszeniem.
- Uczestnik przyjmuje do wiadomości, iż materiały dydaktyczne przekazywane Uczestnikowi stanowią element know – how i prowadzonej przez Uczelnie działalności, dlatego też ich ujawnienie może spowodować szkodę znacznej wielkości.
§ 5. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Wszelką korespondencję do Uczestnika, będą kierowane na adres mailowy lub pod numerem telefonu podany przez Uczestnika w formularzu rejestracyjnym.
- Wszelkie reklamacje w zakresie realizacji Programu winny być składane przez Uczestnika pisemnie lub na adres mailowy: reklamacje@lazarski.lut.pl. Zmiany programów, modułów lub kursów, o których mowa w § 2 ust. 4 nie stanowi podstawy do reklamacji.
- Reklamacje zostaną przez LUT rozpoznane w maksymalnym terminie 14 dni od ich otrzymania. Nieudzielenie odpowiedzi na reklamację w ww. terminie uznaje się za jej uznanie.
- Uczestnik będący Konsumentem może zrezygnować z Programu przed jego rozpoczęciem w drodze jednoznacznego pisemnego oświadczenia, przesłanego na adres e-mailowy hello@lut.lazarski.pl lub pocztowy; Uczelnia Łazarskiego, ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa. Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do ustawy o prawach konsumenta.
- W przypadku rezygnacji z Programu przez Uczestnika będącego Konsumentem z po rozpoczęciu Programu, Uczestnik jest zobowiązany do zwrotu Uczelni kosztów świadczeń spełnionych do chwili rezygnacji, obejmujących część opłaty za Program obliczonej proporcjonalnie do ilości godzin uczestnictwa Uczestnika w Programie.
- W przypadku rezygnacji z Programu przez Uczestnika będącego Konsumentem, przed otrzymaniem dostępu do Programu, Uczelnia zwraca Uczestnikowi otrzymane płatności. Zwrot płatności dokonany jest przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez Uczestnika w pierwotnej transakcji, chyba że Uczestnik wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie, które nie wiąże się dla niego z dodatkowymi kosztami.
- W przypadku programów synchronicznych lub stacjonarnych Uczelnia zastrzega, że odbędą się one tylko w przypadku zebrania minimalnej liczby uczestników podanej przy opisie wybranego programu na stronie https://kursy.lazarski.pl/programy/. W takim przypadku Uczelnia zaproponuje inny termin jego przeprowadzenia lub dokona zwrotu wniesionej opłaty za Program.
- Uczelnia ma prawo nieprzeprowadzenia Programu lub modułu lub jego przerwania w przypadku działania Siły wyższej lub innych przyczyn niezależnych od Uczelni; w takim przypadku Uczelnia zaproponuje inny termin jego przeprowadzenia lub dokona zwrotu wniesionej opłaty za Program w wysokości proporcjonalnej do zakresu wyświadczonych usług.
- Zmiany niniejszego Regulaminu następują w trybie przewidzianym do jego uchwalenia.
§ 6. PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
- Administratorem Twoich danych osobowych jest Uczelnia Łazarskiego z siedzibą w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43, 02-662 Warszawa.
- Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem - iod@lazarski.edu.pl
- Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu przyjęcia Twojego zgłoszenia i uczestnictwa w edukacyjnym programie online i stacjonarnym organizowanym przez Uczelnię Łazarskiego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Naczelnej Komisji Bioetycznej (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE „RODO”, realizacja oraz podejmowanie działań w celu wykonania umowy oraz uzasadnionego interesu jakim jest promocja usług i działalności edukacyjnej Uczelni Łazarskiego. Dane mogą być także przetwarzane w celu realizacji ciążących na Administratorze obowiązków prawnych wynikających z przepisów prawa podatkowego, czasu przedawnienia należności/zobowiązań podatkowych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
- Twoje dane osobowe mogą być również przetwarzane przez Administratora w celu prowadzenia kampanii promocyjnych, reklamowych oraz innych działań handlowych i marketingowych związanych z usługami edukacyjnymi Administratora w formie mailingu i/lub sms, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne oraz ustawy z dnia 16 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
- Twoje dane osobowe będą przechowywane przez Administratora przez okres niezbędny do realizacji programu edukacyjnego do którego się zgłosisz oraz do czasu dochodzenia ewentualnych roszczeń. W przypadku wyrażenia zgody, Twoje dane będą przechowywane do czasu odwołania zgody.
- Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do organów publicznych i urzędów państwowych lub innych podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Dane osobowe mogą zostać przekazane przez nas podmiotom, którzy obsługują systemy teleinformatyczne oraz udostępniają narzędzia teleinformatyczne Administratorowi czy świadczą dla Administratora usługi chmurowe, pocztowe czy hostingu, firmie obsługującej system płatności online w e-Sklepie.
- Twoje dane osobowe nie będą poddawane zautomatyzowanym decyzjom, w tym nie będą poddawane profilowaniu.
- Posiadasz prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. W przypadku wyrażenia zgody masz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem).
- Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Posiadasz prawo wniesienia, w dowolnym momencie, sprzeciwu opartego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO.
- Podanie danych osobowych jest niezbędne do organizacji edukacyjnego programu. Niepodanie danych może skutkować niemożliwością wzięcia udziału w edukacyjnym programie.
- W związku z korzystaniem przez Administratora z oprogramowania Coursera Inc., który jako dostawca posiada serwery zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, Państwa dane osobowe mogą być przekazywane do USA na podstawie przyjętej 10 lipca 2023 r. przez Komisje Europejską decyzji stwierdzającej odpowiedni stopień ochrony danych osobowych zapewniony przez tzw. „Ramy ochrony danych UE-USA” (EU-US Data Privacy Framework). Korzystanie przez Uczestników z kursów Coursera odbywa się zgodnie z polityką użytkownika Coursera znajdującą się pod następującym linkiem https://www.coursera.org/about/privacy/data-protection-addendum.
Regulamin sklepu internetowego specjalistycznych programów edukacyjnych online i stacjonarnych, organizowanych przez Uczelnię Łazarskiego
§1 Postanowienia wstępne
- Sklep internetowy (e-Sklep) dedykowany jest uiszczaniu opłat za dostęp do specjalistycznych programów edukacyjnych online i stacjonarnych (usługi szkoleniowe, szkolenia, kursy) organizowanych i oferowanych przez Uczelnię Łazarskiego (dalej Uczelnia). E-Sklep dostępny jest pod adresem internetowym kursy.lazarski.pl i prowadzony jest przez Uczelnię Łazarskiego poprzez dedykowaną do realizacji programów edukacyjnych jednostkę dydaktyczną – Lazarski University of Technology z siedzibą w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43, kod pocztowy 02-662, NIP 527 02 09 936
- Niniejszy Regulamin skierowany jest do Zamawiających usługę szkoleniową, szkolenie lub kurs zarówno do Konsumentów, jak i do Przedsiębiorców korzystających ze e-Sklepu i określa zasady korzystania z e-Sklepu/ oraz zasady i tryb zawierania Umów z Zamawiającym usługę, szkolenie lub kurs na odległość za pośrednictwem e-Sklepu.
§ 2 Definicje
- Konsument – osoba fizyczna zamawiająca usługę szkoleniową, szkolenie lub kurs w ramach e-Sklepu, zawierająca umowę w celach niezwiązanych bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
- Uczelnia – Uczelnia Łazarskiego z siedzibą w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43, kod pocztowy 02-662, NIP 527 02 09 936, działająca na podstawie przepisów ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
- Zamawiający – każdy podmiot dokonujący zakupów za pośrednictwem e-Sklepu tj zawierająca Umowę osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej w rozumieniu art. 331 k.c.
- Przedsiębiorca – osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca we własnym imieniu działalność gospodarczą, która korzysta z e-Sklepu.
- e-Sklep – sklep internetowy prowadzony przez Uczelnię pod adresem internetowym https://kursy.lut.lazarski.pl/
- Umowa zawarta na odległość – umowa zawarta z Zamawiającym w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość (w ramach e-Sklepu), bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie.
- Regulamin – niniejszy regulamin e-Sklepu.
- Zamówienie – oświadczenie woli Zamawiającego składane za pomocą Formularza Zamówienia i zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy Sprzedaży Produktu lub Produktów (usługi szkoleniowe, szkolenia, kursy) z Uczelnią .
- Konto – konto Zamawiającego w e-Sklepie, są w nim gromadzone są dane podane przez Zamawiającego oraz informacje o złożonych przez niego Zamówieniach w e-Sklepie.
- Formularz rejestracji – formularz dostępny w e-Sklepie, umożliwiający utworzenie Konta.
- Formularz zamówienia – interaktywny formularz dostępny w e-Sklepie umożliwiający złożenie Zamówienia, w szczególności poprzez dodanie Produktów do Koszyka oraz określenie warunków Umowy Sprzedaż, w tym płatności.
- Koszyk – element oprogramowania e-Sklepu, w którym widoczne są wybrane przez Zamawiającego Produkty do zakupu, a także istnieje możliwość ustalenia i modyfikacji danych Zamówienia, w szczególności ilości Produktów.
- Produkt – dostępna w Sklepie usługa szkoleniowa, szkolenie lub kurs, będące przedmiotem Umowy Sprzedaży między Zamawiającym a Uczelnią.
- Umowa Sprzedaży – umowa sprzedaży Produktu zawierana albo zawarta między Zamawiającym a Uczelnią za pośrednictwem e-Sklepu internetowego. Przez Umowę Sprzedaży rozumie się też – stosowanie do cech Produktu – umowę o świadczenie usług i umowę o dzieło.
§ 3 Kontakt ze e-Sklepem
- Adres e-mail Uczelni dedykowany do oferowanych w ramach e-Sklepu programów edukacyjnych : programy@lut.lazarski.pl
§ 4 Wymagania techniczne
- Do korzystania z e-Sklepu, w tym przeglądania Produktów e-Sklepu oraz składania zamówień na Produkty, niezbędne są:
- urządzenie końcowe z dostępem do sieci Internet i przeglądarką internetową
- aktywne konto poczty elektronicznej (e-mail),
§ 5 Informacje ogólne
- Uczelnia w najszerszym dopuszczalnym przez prawo zakresie nie ponosi odpowiedzialności za zakłócenia w tym przerwy w funkcjonowaniu e-Sklepu spowodowane siłą wyższą, niedozwolonym działaniem osób trzecich lub niekompatybilnością e-Sklepu z infrastrukturą techniczną Zamawiającego.
- Przeglądanie Produktów e-Sklepu nie wymaga zakładania Konta. Składanie zamówień przez Zamawiającego na Produkty dostępne w e-Sklepie możliwe jest po założeniu Konta zgodnie z postanowieniami § 6.
- Ceny podane w e-Sklepie są podane w polskich złotych i są cenami brutto.
§ 6 Zakładanie Konta w e-Sklepie
- Aby założyć Konto w e-Sklepie, należy wypełnić Formularz rejestracji. Niezbędne jest podanie następujących danych: imię, nazwisko, nazwa użytkownika, adres e-mail.
- Założenie Konta w e-Sklepie jest darmowe.
- Logowanie się na Konto odbywa się poprzez podanie loginu i hasła ustanowionych w Formularzu rejestracji.
- Zamawiający ma możliwość w każdej chwili, bez podania przyczyny i bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek opłat usunąć Konto poprzez wysłanie stosownego żądania do Uczelni, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej lub pisemnie na adres podany w § 3.
§ 7 Zasady składania Zamówienia
W celu złożenia Zamówienia należy:
- zalogować się do e-Sklepu;
- dodać do koszyka Produkt będący przedmiotem Zamówienia;
- złożyć zamówienie w sklepie poprzez użycie przycisku „Zamawiam i płacę” (lub równoznaczny);
- wybrać jeden z dostępnych sposobów płatności i w zależności od sposobu płatności, opłacić zamówienie w określonym terminie, z zastrzeżeniem § 8 pkt 3.
§ 8 Oferowane metody dostawy oraz płatności
- Zamawiający może skorzystać z następujących metod płatności:
- Płatności elektroniczne
- Płatność kartą płatniczą:
- Visa
- Visa Electron
- Mastercard
- MasterCard Electronic
- Maestro
- Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.
- Szczegółowe informacje na temat akceptowalnych metod płatności znajdują się na stronach internetowych e-Sklepu.
§ 9 Wykonanie umowy
- Zawarcie Umowy Sprzedaży między Zamawiającym a Uczelnią następuje po uprzednim złożeniu przez Zamawiającego Zamówienia za pomocą Formularza zamówienia w e-Sklepie zgodnie z § 7 Regulaminu.
- Po złożeniu Zamówienia Uczelnia niezwłocznie potwierdza jego otrzymanie oraz jednocześnie przyjmuje Zamówienie do realizacji. Potwierdzenie otrzymania Zamówienia i jego przyjęcie do realizacji następuje poprzez przesłanie Zamawiającemu stosownej wiadomości e-mail na podany przez Niego, w trakcie składania Zamówienia, adres poczty elektronicznej, która zawiera co najmniej oświadczenia Uczelni o otrzymaniu Zamówienia i o jego przyjęciu do realizacji oraz potwierdzenie zawarcia Umowy Sprzedaży. Z chwilą otrzymania przez Zamawiającego powyższej wiadomości e-mail zostaje zawarta Umowa Sprzedaży między Zamawiającym a Uczelnią.
- W przypadku wyboru przez Zamawiającego płatności elektronicznych albo płatności kartą płatniczą, Zamawiający obowiązany jest do dokonania płatności w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy Sprzedaży – w przeciwnym razie zamówienie zostanie anulowane.
- Początek biegu terminu dostawy Produktu do Zamawiającego liczy się w przypadku wyboru przez Zamawiającego sposobu płatności przelewem, płatności elektroniczne lub kartą płatniczą – od dnia uznania rachunku bankowego Uczelni.
§ 10 Prawo odstąpienia od umowy
- Konsument może w terminie 14 dni od zawarcia Umowy odstąpić od Umowy Sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny. W przypadku zawarcia Umowy w terminie krótszym niż 14 dni przed datą rozpoczęcia świadczenia usługi szkoleniowej, szkolenia lub kursu Zamawiający będący Konsumentem wyraża uprzednio zgodę na przeprowadzenie Szkolenia w planowanym terminie jego realizacji rezygnując jednocześnie z prawa odstąpienia od Umowy zgodnie z art. 38 ustawy o prawach konsumenta. Wyrażenie zgody jest niezbędne do zawarcia Umowy.
- Konsument może odstąpić od Umowy, składając Uczelni oświadczenie o odstąpieniu od Umowy. Do zachowania terminu odstąpienia od Umowy wystarczy wysłanie przez Konsumenta oświadczenia przed upływem tego terminu.
- Oświadczenie może być wysłane drogą elektroniczną poprzez przesłanie oświadczenia na adres e-mail Uczelni – dane kontaktowe Uczelni zostały określone w § 3. Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do ustawy o prawach konsumenta.
- Uczelnia dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. Przy dokonaniu zwrotów stosuje się odpowiednio zasady określone w § 5 Regulaminu specjalistycznych programów edukacyjnych online i stacjonarnych organizowanych przez Uczelnię Łazarskiego dostępnego pod adresem: https://kursy.lut.lazarski.pl/regulamin/
§ 11 Reklamacja
Informacje o reklamacji Zamówienia zawarte są w Regulaminie specjalistycznych programów edukacyjnych online i stacjonarnych organizowanych przez Uczelnię Łazarskiego dostępnego pod adresem: https://kursy.lazarski.pl/regulamin/
§ 12 Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń
- Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:
- Konsument może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między nim a Uczelnią, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
§ 13 Dane osobowe w e-Sklepie
- Administratorem Twoich danych osobowych jest Uczelnia Łazarskiego z siedzibą w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43, 02-662 Warszawa.
- Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem - iod@lazarski.edu.pl
- Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy sprzedaży programów edukacyjnych online i stacjonarnych organizowanych przez Uczelnię Łazarskiego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Naczelnej Komisji Bioetycznej (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE „RODO”, realizacja oraz podejmowanie działań w celu wykonania umowy. Dane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO mogą być także przetwarzane w celu rejestracji w e-Sklepie i założenia konta. Dane mogą być także przetwarzane w celu realizacji ciążących na Administratorze obowiązków prawnych wynikających z przepisów prawa podatkowego, czasu przedawnienia należności/zobowiązań podatkowych czy prowadzenia postępowania reklamacyjnego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
- Twoje dane osobowe będą przechowywane przez Administratora przez okres niezbędny do prowadzenia Twojego konta w e-Sklepie oraz do czasu dochodzenia ewentualnych roszczeń. Dane osobowe będą także przechowywane maksymalnie do 5 lat od momentu rozpatrzenia reklamacji.
- Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do organów publicznych i urzędów państwowych lub innych podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Dane osobowe mogą zostać przekazane przez nas podmiotom, którzy obsługują systemy teleinformatyczne oraz udostępniają narzędzia teleinformatyczne Administratorowi czy świadczą dla Administratora usługi chmurowe, pocztowe czy hostingu. Jeżeli korzystasz w e-Sklepie ze sposobu płatności elektronicznych lub kartą płatniczą, odbiorcą Twoich danych może być wybrany podmiot obsługujący powyższe płatności w e-Sklepie.
- Twoje dane osobowe nie będą poddawane zautomatyzowanym decyzjom, w tym nie będą poddawane profilowaniu.
- Posiadasz prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.
- Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Posiadasz prawo wniesienia, w dowolnym momencie, sprzeciwu opartego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO.
- Podanie danych osobowych jest niezbędne do założenia konta w e-Sklepie i zawarcia umowy. Niepodanie danych może skutkować niemożliwością wzięcia udziału w edukacyjnym programie, realizacji umowy sprzedaży oraz założenia konta w e-Sklepie.
- Twoje dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/ organizacji międzynarodowe, o ile nie będą tego wymagały prawne obowiązki Administratora.
§ 14 Postanowienia końcowe
- Umowy zawierane poprzez e-Sklep zawierane są w języku polskim.
- Uczelnia zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn to jest: zmiany przepisów prawa, zmiany sposobów płatności i dostaw – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu. O każdej zmianie Uczelnia poinformuje Zamawiającego z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.